• Romatoloji e-Kitabı: Yeni Bölümlerimiz, 13 Eylül 2019 — 13 Eylül 2019

  Türkiye Romatizma Araştırma ve Savaş Derneği tarafından hazırlanan Romatoloji e-Kitabı aşağıda yer alan yeni bölümleri ile yayındadır.  Yayına açılan yeni bölümlere ulaşabilmek için aşağıdaki linki kullanabilir, dernek web sitesi için kullandığınız kullanıcı bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra ilgili bölümün tam metnine ulaşabilirsiniz.

 • Önemli Duyuru — 16 Ağustos 2019

  Türk Tabipler Birliği bünyesinde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Dal ve Romatoloji Yan Dal temsiliyeti olan dernekler adına aşağıda yer alan duyuruyu sizlerle paylaşmak isteriz. 

 • Romatoloji e-Kitabı: Yayınlanan Bölümlerimiz — 5 Ağustos 2019

  Türkiye Romatizma Araştırma ve Savaş Derneği tarafından hazırlanan Romatoloji e-Kitabı aşağıda yer alan yeni bölümleri ile yayındadır.  Yayına açılan yeni bölümlere ulaşabilmek için aşağıdaki linki kullanabilir, dernek web sitesi için kullandığınız kullanıcı bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra ilgili bölümün tam metnine ulaşabilirsiniz.

 • RADIORHEUMATOLOGY, Course of Diagnosis through Imaging in Rheumatology 2019 — 1 Ağustos 2019

  10-12 Aralık 2019 tarihileri arasında Camogli, Almanya'da SIR Courses yapılacaktır. Detaylı bilgi ve bilimsel programa ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 • Tıbbi Kötü Uygulamaya İlişkin Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası — 17 Temmuz 2019

  Tıbbi kötü uygulama nedeniyle açılan tazminat davalarında hekimin avukatına ödediği vekâlet ücretinin Tıbbi Kötü Uygulamaya İlişkin Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası kapsamında sigorta şirketi tarafından karşılanmasının mümkün olup olmadığı konusunda danışman hukuk büromuzun bilgi notu haberin devamında bilginize sunulmaktadır.

 • Genç TRASD Okulu 2019 — 27 Haziran 2019

  Derneğimizin düzenlemiş olduğu GENÇ TRASD OKULU, 12-13 Ekim 2019 tarihlerinde Ankara’da Holiday Inn Çukurambar  Otel’de gerçekleştirilecektir. 

 • DERBİS Sistemine Girişleri Yapılamayan Üyelerimiz — 30 Mayıs 2019

  Derneğimize üye olan ancak  gerekli bilgilerine  ulaşılamayan ve bu nedenle DERBİS sistemine girişleri yapılamayan üyelerimizin listesi haberin devamına eklenmiştir. 

 • Türk Romatoloji Kongresi Tam Metin Bildiri Kitabı — 28 Mayıs 2019

  Türk Romatoloji Kongresi'nin Tam Metin Bildiri Kitabı yayınlanmış olup, kongre sayfasından (www.turkrom2019.org) Mart 2020 tarihine kadar, aynı zaman süresiz olarak web sayfamızın Kongre/Sempozyum Bildiri Kitapları (www.trasd.org.tr/kongre-sempozyum-bildiri-kitaplari) sayfasından indirebilirsiniz.  Kongremize katılım ve desteklerinizden dolayı çok teşekkür ederiz.

 • TURKROM Kongre 2020'nin İhale Toplantısı — 25 Nisan 2019

  Türkiye Romatizma Araştırma Ve Savaş Derneği'nin düzenleyeceği TURKROM Kongre 2020'nin İhale Toplantısı  25 Mayıs 2019 tarihinde  saat 12:00'de dernek merkez binası Beştepe Mahallesi Yaşam Caddesi No:13/A Neorama Plaza K:6 D:26 Söğütözü/ ANK adresinde gerçekleştirilecektir. 

 • EULAR 2019 için TRASD Burs Başvuruları Başlamıştır — 8 Nisan 2019

  1- Orijinal/imzalı form ve ekleri dernek adresine kargo ile 
  2- Office (doc, xls vb) dosyalarını veya okunabilir JPG görüntülerini yonetim@trasd.org.tr e-mail adresine göndermeniz gerekmektedir.

  Başvuru formu içün lütfen tıklayınız.

 • Türk Romatoloji Kongresi Sponsorlukları Hakkında — 7 Şubat 2019

  Türkiye Romatizma Araştırma ve Savaş Derneği'ne 20-24 Mart tarihleri arasında Regnum-Carya Otel Antalya'da düzenlenecek olan Türk Romatoloji Kongresi için çok sayıda sponsorlük istemi gelmektedir. Derneğimiz bildiğiniz gibi kongrelere burslu katılım destekleri vermektedir. Burs talepleriniz için TRASD web sayfasından Dökümanlar'a girerek ...

 • Üyelik Bilgilerinin Güncellenmesi Hakkında Önemli Duyuru — 12 Kasım 2018

  1 Ekim 2018 tarih ve 30552 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “İçişleri Bakanlığı’ndan Dernekler Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” maddelerine göre tüm dernek üyelerinin Dernekler Bilgi Sistemi’ne (DERBİS) girişinin yapılması zorunluluğu getirilmiştir.

 • Romatoloji e-Kitap: Yeni Bölümlerimiz - 30 Ekim 2018 — 30 Ekim 2018

  Türkiye Romatizma Araştırma ve Savaş Derneği tarafından hazırlanan Romatoloji e-Kitabı aşağıda yer alan yeni 3 bölüm ile yayındadır.  Yayına açılan yeni bölümlere ulaşabilmek için aşağıdaki linkleri kullanabilir, dernek web sitesi için kullandığınız kullanıcı bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra ilgili bölümlerin tam metinlerine ulaşabilirsiniz.
   

 • 12 Ekim Dünya Artit Günü — 17 Ekim 2018

  12 Ekim Dünya Artrit günü hakkında Başkanımız Sn. Prof. Dr. Hatice Bodur'u haberin devamında izleyebilirsiniz.

 • GENÇ TRASD Okulu 13-14 Ekim Tarihlerinde Gerçekleştirilmiştir. — 16 Ekim 2018
 • Romatoloji e-Kitap: Yeni Bölümlerimiz - 10 Ekim 2018 — 10 Ekim 2018

  Romatoid Artrit Tedavisine Multidisipliner Yaklaşım, Tuzak Nöropatiler ve Romatolojide Glukokortikoidler bölümleri Romatoloji e-Kitap'da yayına açılmıştır.

 • Genç TRASD Okulu — 18 Temmuz 2018

  Derneğimizin düzenlemiş olduğu GENÇ TRASD OKULU, 13-14 Ekim 2018 tarihlerinde Ankara’da Point Otel’de gerçekleştirilecektir. Hedef kitlemiz romatoloji hastaları ile ilgilenen uzman hekimlerdir.

 • Yeni e-Kitap Bölümlerimiz — 27 Haziran 2018

  Dr. Gülnur Taşçı Bozbaş ve Dr. Gülcan Gürer'in hazırladığı Nonsteroidal Anti-İnflamatuar İlaçlar, Analjezikler, Kas Gevşeticiler bölümü Romatoloji e-Kitap'da yayına açılmıştır.

 • Romatoloji e-Kitap — 11 Haziran 2018

  Türkiye Romatizma Araştırma ve Savaş Derneği, konularında uzman yazarlarımızla oluşturduğu Romatoloji e-Kitap’ı siz değerli üyelerimizin kullanımına açmıştır. Bu kitabın temel amacı romatoloji alanına güncel, geniş ve kolayca ulaşılabilen bir kaynak oluşturmaktır. E-kitaba
   http://www.trasdromatolojiekitap.org/ 
  adresinden, dernek web sitesi üyelik şifrenizle ulaşabilir, dilerseniz bilgisayarınızdan, dilerseniz de çıktı alarak konular kullanıma açıldıkça okuyabilirsiniz. Konuların tamamı online olarak açıldığında mobil uygulama olarak da telefonlarınızdan ulaşım sağlayabileceksiniz.

 • Turkish League Against Rheumatism Consensus Report: Recommendations For Management of Axial Spondyloarthritis — 6 Haziran 2018

  "Turkish League Against Rheumatism Consensus Report: Recommendations For Management of Axial Spondyloarthritis"a ulaşmak için lütfen tıklayınız.